Podcast-komentarz 2: Poligloci spotkali się w Polsce

This is a commentary of the news Poligloci spotkali się w Polsce.

It’s a podcast. Its goal is to let you sink into the language. It’s best to listen and read the transcript along. As its goal is to make you spend more time with the language, try catching the general sense of the sentences. Don’t focus on the specific words. Don’t translate each unknown word. You can translate some if you feel you had seen them in the past somewhere else.

The vocabulary is 100% natural, the podcast is not scripted. The speed is lower than natural speed. If you find three dots (“…”) in the transcript, it means that I wasn’t sure about what I wanted to say. I know it complicates the reception of the sentence. This is how people really speak. The same goes for the length of the sentences – some of them are really long.

Listen to the podcast – good quality audio. Download

Hej wszystkim. To jest drugi odcinek podcastu-komentarza na Polandio. Dzisiaj skomentujemy newsa, który dotyczy konferencji poliglotów. Konferencji, na której byłem. Wziąłem udział w tej konferencji. Byłem uczestnikiem tej konferencji. Uczestniczyłem w tej konferencji.

Byłem na tej konferencji jako przedstawiciel Polandio. Wiele osób dowiedziało się o Polandio dzięki mnie. Opowiedziałem wielu osobom o Polandio. Była to bardzo dobra okazja, dlatego że konferencja miała miejsce w Polsce. A przed konferencją organizatorzy zorganizowali wyzwanie. Wyzwanie, które polegało na tym, że można było w ramach tego wyzwania uczyć się polskiego przez chyba pięćdziesiąt dni. Niektóre osoby wzięły udział w tym… w tym wyzwaniu. I dzięki temu na konferencji było dużo ludzi, którzy troszkę zaczęli uczyć się polskiego. I być może będą zainteresowani materiałami na Polandio. Być może nawet słuchają tego podcastu. Jeżeli byłeś na konferencji, to pozdrawiam. Pozdrawiam serdecznie.

Cel wyjazdu.

Po co… po co pojechałem na tę konferencję? Słuchajcie, nauka języków, języki obce to jest moja największa pasja w życiu, moje największe zainteresowanie. To jest…

Get the full transcript of the podcast on Patreon.